Boisko i ogródek jordanowski przy ulicy Bardosa przekazane Dzielnicy XVIII

W piątek, 3 grudnia 2010 roku wielofunkcyjne boisko wraz z placem zabaw przy ulicy Bardosa zostało przekazane Przewodniczącemu Zarządu Rady Dzielnicy XVIII Edwardowi Porębskiemu, który w towarzystwie Radnej dzielnicowej Alicji Pęgiel odebrał klucze do obiektu z rąk Urszuli Filipowicz - Zastępcy Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Boisko (18x14 m) o sztucznej nawierzchni i ogródek jordanowski z 20 urządzeniami do zabawy dla dzieci wybudowano w ramach umowy społecznej podpisanej przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z Radą Dzielnicy XVIII określającej kompensatę dla mieszkańców Dzielnicy XVIII w postaci inwestycji drogowych z infrastrukturą oraz bazy sportowo-rekreacyjnej w związku  z realizacją tzw. spalarni – Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów.
Wartość inwestycji przy ul. Bardosa wyniosła 455 715,21 zł. Wykonały ją w terminie firmy: Greta Sport z Dąbrowy Górniczej i SAMBUD  z Węglówki.
- Jestem bardzo zadowolony, że w tym miejscu, gdzie były chaszcze powstał na działce gminnej piękny obiekt.  Dzięki umowie społecznej podpisanej z Panem Prezydentem Jackiem Majchrowskim udało się przeforsować tę sprawę. Jak widać Pan Prezydent Majchrowski nie obiecuje tylko realizuje. Powtarzałem to wielokrotnie i  chcę to podkreślić jeszcze raz.  W tej okolicy stawiane są nowe domy, jestem więc przekonamy, że coraz więcej osób, w tym matki z dziećmi będą korzystać z boiska i placu zabaw - powiedział  Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy XVIII i Radny Miejski Edward Porębski.

[galeria:306]