Blisko pół roku czekaliśmy na ligowego gola Pawła Brożka

We wtorek, 20 kwietnia 2010 roku Paweł Brożek strzelił w 32 minucie jedynego, zwycięskiego gola dla krakowskiej Wisły w spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław na stadionie Hutnika na Suchych Stawach.

Poprzednio ligowe trafienie czołowy napastnik „Białej Gwiazdy" zanotował blisko sześć miesięcy temu - 24 października (2-1 z Piastem Gliwice). Broniąca tytułu mistrzowskiego Wisła jest liderem tabeli i ma 4 punkty nad Lechem Poznań. I właśnie te dwie drużyny już w najbliższą sobotę, 24 kwietnia o godz. 16 rozegrają w Nowej Hucie mecz „na szczycie".

W zespole gospodarzy zabraknie środkowego obrońcy Arkadiusza Głowackiego pauzującego za żółte kartki, choć podczas konferencji prasowej trener Wisły Henryk Kasperczak zapowiedział, że krakowski klub po zapoznaniu się z zapisem wideo rozważy jeszcze kwestię odwołania się od decyzji sędziego meczu Wisła - Śląsk Sebastiana Jarzębaka, który ukarał Głowackiego żółtą kartką.

- Patryk Małecki wyłożył mi piłkę niemal na linii, mnie nie pozostało nic innego tylko skierować ją do pustej bramki - komentował Paweł Brożek - W sytuacji, w jakiej byłem przez ostatnie miesiące na pewno każdy gol cieszy, choć koledzy z drużyny zwrócili mi uwagę, że za rzadko decyduję się na strzał, dlatego w następnych meczach będę się starał robić to częściej i wykorzystywać okazje.

Paweł Brożek