Biegowy Sylwester w Krakowie

Niewiele ponad miesiąc pozostało do 10. edycji Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, radosnej, sportowej rywalizacji w duchu sylwestrowej zabawy. 31 grudnia, w samo południe na Rynku Głównym wystartuje barwny korowód biegaczy w fantazyjnych strojach. Warto przebrać się i wystartować, czekają atrakcyjne nagrody.

Aby podkreślić rozrywkowy charakter imprezy, dla autorów najciekawszych kostiumów przewidziane są wyższe nagrody niż dla zwycięzców sportowej rywalizacji na 5 km i 10 km. Konkursowe Jury wybierze triumfatorów w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce), najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko (urodzone po 31 grudnia 2000 roku).Wszyscy uczestnicy otrzymają po biegu ciepły posiłek i herbatę, panie - róże, a dzieci – słodycze.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, 30% biegaczy zgłaszających akces do Krakowskiego Biegu Sylwestrowego stanowią kobiety, a w samej „Smoczej piątce” liczba ta sięga blisko 50 %! Tak duża frekwencja pań stanowi ewenement w skali kraju, a nawet świata!

 

Zapisy internetowe prowadzone są do 23 grudnia. Opłaty będzie można wnieść również w Biurze Zawodów – czynnym w dniach 30 i 31 grudnia. Limit uczestników imprezy to 2000 osób.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie, który znajduje się TUTAJ.

 

Do „Smoczej piątki” można zgłosić się TUTAJ , a do „Radosnej dziesiątki” TUTAJ.

 

Program imprezy


31 grudnia 2013 roku

 

7.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów

10.00-11.30 - zgłaszanie uczestników biegu do konkursu na najlepsze przebranie

11.40 - wspólna rozgrzewka przed biegiem

11.55 - oficjalne rozpoczęcie biegu

12.00 - start

13.15 - dekoracja zwycięzców „Smoczej Piątki”

13.20 - dekoracja zwycięzców „Radosnej Dziesiątki”

13.30 - zamknięcie mety

13.40 - rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebrania biegowo-sylwestrowe

14.00 - oficjalne zakończenie biegu