Biegaj dla innych

Tradycyjnie już, w Krakowskich Spotkaniach Biegowych udział wezmą organizacje charytatywne, a 14. PKO Cracovia Maraton będą towarzyszyły akcje mające na celu pomaganie innym osobom.

Fundacja PKO Banku Polskiego – Sponsora Tytularnego imprezy – zachęca do pomocy 22-letniemu Piotrowi, choremu na mukowiscydozę. Jeśli do akcji włączy się co najmniej 40 osób, wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na operację przeszczepienia płuc. Specjalne kartki z napisem „biegnę dla Piotra” będzie można odebrać w dniu imprezy od godziny 8.00 w namiocie PKO Banku Polskiego, zlokalizowanym na Rynku Głównym.

 

19 kwietnia, podczas 14. PKO Cracovia Maraton odbędzie się też finał tegorocznej akcji charytatywnej 42 Do Szczęścia. Jej celem jest zebranie 42 tysięcy zł na protezę dla Piotra – studenta z Krakowa, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, który stracił rękę w wypadku. Zbiórka środków finansowych prowadzona była także w Internecie.

Już trzeci raz finał akcji zorganizowany zostanie w trakcie krakowskiego maratonu. 14. edycję imprezy zamierza ukończyć aż 150 osób z ekipy 42 Do Szczęścia! Wielu z nich  po raz pierwszy wystartuje w maratonie. Podczas poprzednich dwóch krakowskich maratonów zebrano środki, które pozwoliły zakupić protezy dla Joanny i Mariusza.

 

Również 19 kwietnia, podczas 14. PKO Cracovia Maraton, w specjalnym Krwiobusie zaparkowanym na wysokości ul. Brackiej na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zorganizuje ją  Fundacja „Kibicujemy Życiu”, zrzeszająca honorowych krwiodawców ze środowisk sportowych. Akcję zaplanowano w godzinach 11:00-16:00.

 

Natomiast w 10. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego udział wezmą podopieczni Fundacji L’Arche – osoby z niepełnosprawnością intelektualną, a także przyjaciele Fundacji, którzy zdecydowali się ją wesprzeć przekazując na jej rzecz równowartość opłaty startowej. Przedstawiciele Fundacji zapraszają również w sobotę, 18 kwietnia do swojego namiotu na Błonia Krakowskie. Będzie można zakupić dzieła autorstwa Podopiecznych Fundacji czy wziąć udział w warsztatach robienia świec.