Bieg Trzech Kopców

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku oraz promowanie krajobrazowych i historycznych walorów miasta. Pierwsza edycja została zorganizowana w roku 2007. Uczestnicy mają do pokonania około 13 kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami - Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 25% trasy to ścieżki o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, w której trasa prowadzi cały czas pod górę. BTK posiada imponujące walory krajobrazowe, przybliża historyczne i legendarne miejsca Krakowa. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który prowadzi przez centrum dużego miasta. W imprezie mogą wystartować zarówno zawodowcy, jak i amatorzy biegania. Klasyfikacja biegu prowadzona jest w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w siedmiu kategoriach wiekowych.

Termin: 3 października 2010
Charakter imprezy: zawody otwarte
Planowani partnerzy medialni: TVP 3, RMF Maxx, Polska The Times, dwutygodnik Kraków.pl, portal Krakow.pl, maratonczyk.pl, maratonypolskie.pl, www.biegigorskie.pl
Liczba uczestników: ok. 1000 osób, wiek: 17-35 lat
Publiczność: kilka tysięcy osób, kibice i amatorzy biegania, mieszkańcy Krakowa i turyści.
Koszty pakietów sponsorskich netto: Sponsor tytularny (75.000 zł), Sponsor (35.000 zł), Partner (15.000 zł), Przyjaciel (5.000 zł).