Bieg Trzech Kopców: zgłoś się już dziś i 2 października pobiegnij z nami!

Tylko miesiąc pozostał do startu V Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim - Bieg Trzech Kopców. Jest to odbywająca się corocznie w pierwszą niedzielę października impreza sportowo-rekreacyjna, której trasa przebiega pomiędzy trzema krakowskimi kopcami ? Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego, ze startem na Wzgórzu Lasoty i metą na Wzgórzu Sowiniec. Jako jedyny w Polsce bieg górski, odbywający się w centrum miasta, umożliwia biegaczom podziwianie niezwykłych widoków zabytkowego Krakowa.

Do tej pory swój udział zgłosiło ponad 185 osób. Organizatorzy, którymi są Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd infrastruktury Sportowej w Krakowie liczą, że wzorem poprzednich edycji Biegu Trzech Kopców, również piąta odsłona spotka się z dużym zainteresowaniem i padnie rekord frekwencji i wystartuje ponad 700 osób.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Biegu, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem imprezy.

Aby wystartować w Biegu Trzech Kopców należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie. W formularzu tym należy podać informacje o aktualnym stanie zdrowia umożliwiającym uczestnictwo w rywalizacji.
Następnie trzeba wpłacić opłatę startową na konto (przed Biegiem w kwocie 20 zł) lub w biurze zawodów w dzień startu (kwota 50 zł). Z opłaty zwolnieni są zawodnicy powyżej 60. roku życia.

Do Biegu Trzech Kopców zgłaszać się mogą wszyscy, zarówno wyczynowcy jak i amatorzy. Uczestnicy zostają przyporządkowani do kilku kategorii wiekowych, prowadzona jest także klasyfikacja open mężczyzn i kobiet.

Ta wyjątkowa impreza sportowa jest znakomitym sposobem przybliżania atrakcji Krakowa nie tylko zawodnikom ale również widzom. Trzynastokilometrowa trasa posiada imponujące walory krajobrazowe, prezentuje także historyczne miejsca naszego miasta.

Serdecznie zapraszamy do Krakowa na V Bieg Trzech Kopców!