Bieg Trzech Kopców: czy padnie rekord?

Już ponad 920 osób zgłosiło chęć udziału w niedzielnych V Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Krakowa w Biegu Górskim - Biegu Trzech Kopców! Niemniej jednak nadal gorąco zachęcamy do startu i jednocześnie przypominamy o opłacie startowej - kwota 20 zł. Termin dokonywania wpłat przy pomocy przelewu bankowego upływa w piątek, 30 września. Wszyscy, którzy nie zdążą uiścić tej opłaty, będą mogli to zrobić najpóźniej do 9.30 w Biurze Zawodów, w dniu startu Biegu, czyli 2 października.

Wśród zarejestrowanych uczestników pojawiło się sporo znanych sportowców - m.in. olimpijka z Sarajewa (1986 r.) i Calgary (1988 r.) w narciarstwie alpejskim - Małgorzata Tlałka-Długosz. Ta utytułowana specjalistka od konkurencji alpejskich już drugi raz weźmie udział w krakowskim Biegu Trzech Kopców.

W tym roku wystartuje również krakowianin Andrzej Lachowski, który uczestniczył w każdej edycji Biegu Trzech Kopców, osiągając wysokie lokaty. Już podczas ubiegłorocznej odsłony Biegu Lachowski zapowiedział, że w V Biegu Trzech Kopców powalczy o najwyższy stopień na podium. Warto wspomnieć, że Lachowski to jednocześnie zawodnik, który uzyskał najlepszy czas wśród Polaków startujących w jubileuszowej, dziesiątej edycji Cracovia Maraton!

Wszyscy uczestnicy, którzy zgłoszą się do biura zawodów przed Biegiem w godzinach między 7.00-9.30 otrzymają pakiet startowy zawierający worek na odzież, koszulkę oraz numer startowy. Dodatkowo każdemu biegaczowi jest przydzielona woda mineralna do odbioru w punkcie odżywczym zlokalizowanym pod Kopcem Kościuszki. Z kolei wszyscy, którzy ukończą Bieg Trzech Kopców, otrzymają medale, ponadto dla każdego zawodnika przewidziano ciepły posiłek.

Równie ważną informacją organizacyjną dla zawodników przybyłych do Krakowa własnym samochodem jest zagwarantowanie transportu z mety na miejsce startu. Po zakończeniu dekoracji specjalnie oznaczone autobusy będą rozwozić biegaczy pod Biuro Zawodów (al. Dembowskiego 12) lub, w przypadku zainteresowania, w okolice Salwatoru.

Bieg Trzech Kopców cieszy się popularnością wśród zawodowych biegaczy, ale także pośród amatorów i miłośników biegów górskich. Do Krakowa przyciąga ich nie tylko piękna przyroda, ale także atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej uczestnik otrzymuje nagrodę o wartości 1,600 zł. Dodatkowo jeden ze sponsorów Biegu Trzech Kopców - Salomon będzie rozlosowywał pośród wszystkich uczestników ciekawe nagrody rzeczowe.