Bieg Par – w pogoni za tlenem: zapisy internetowe do 20 maja do godz. 12:00

Przypominamy, że zgłoszenia internetowe do Biegu Par – w pogoni za tlenem, który odbędzie się w niedzielę, 24 maja, przyjmowane są do środy, 20 maja, do godz. 12:00. Po tym terminie będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów – w dniu imprezy.

Biuro Zawodów zostanie zlokalizowane w namiocie na stadionie KS Nadwiślan przy ul. Koletek 20 i będzie czynne w godz. 8:00-10:30.

 

Opłata startowa wynosi 20 zł od pary – powinna ją uiścić jedna z osób startujących w parze. Wpłaty należy dokonywać na konto Organizatora w terminie do 20.05.2015 r. (liczy się data zaksięgowania środków na koncie Organizatora) lub gotówką w Biurze Zawodów.

 

Parę mogą tworzyć dwie osoby dowolnej płci, nie muszą być spokrewnione. Podczas rejestracji zawodnicy zobowiązani są podać nazwę ich pary. Uwaga! Pierwsza osoba z pary, która dokona rejestracji, otrzyma specjalny kod. Aby dołączyć do stworzonej przez nią pary, druga osoba musi podać ten kod podczas procesu rejestracji. Obowiązuje limit zgłoszeń: 250 par.

 

Start nastąpi o godz. 11:00 – z Bulwarów Wiślanych pod Wawelem. Celem imprezy jest popularyzacja idei biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku, promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Krakowa i naszego regionu oraz edukacja społeczeństwa w zakresie ochrony powietrza w Krakowie.

 

Trasę o długości 3000 metrów (wyznaczoną na terenie Bulwarów Wiślanych) uczestnicy pokonują indywidualnie. O końcowej klasyfikacji decyduje suma czasów uzyskanych przez zawodników tworzących parę (na podstawie nazwy pary podanej przy rejestracji). Wygrywa duet, którego suma osiągniętych czasów będzie najniższa. Trasę należy pokonać w regulaminowym limicie czasudo godz. 11:50.

 

W biegu mogą wystartować uczestnicy urodzeni w roku 2004 i starsi. Biegacze, którzy nie ukończyli 18. roku życia muszą posiadać pisemną zgodę prawnego opiekuna.

 

Przewidziane są nagrody dla trzech najlepszych par, a także dla najstarszej i dla najmłodszej pary. Każdy z uczestników w pakiecie startowym otrzyma koszulkę, w której należy pobiec. Na mecie będą czekały pamiątkowe medale.

 

Bieg Par – w pogoni za tlenem odbędzie się w ramach czwartej edycji Święta Rodziny Krakowskiej, organizowanego w niedzielę, 24 maja na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem.

 

REGULAMIN

 

ZAPISY