Benefis rodziny Radwańskich: Święto sportu i tenisa

Pojedynek tenisowej gwiazdy, ósmej w światowym rankingu Agnieszki Radwańskiej i jej młodszej siostry Urszuli, która jest bliska powrotu do pierwszej ?100? klasyfikacji WTA ściągnął w sobotę, 10 grudnia do hali Akademii Wychowania Fizycznego setki kibiców. Benefis rodziny Radwańskich - bo na korcie wystąpili także w meczu mikstów dziadek tenisistek Władysław oraz ich ojciec Robert Piotr - był sportowym wydarzeniem. To ciekawe widowisko oglądał Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski w towarzystwie Magdaleny Sroki - Zastępcy Prezydenta, Krzysztofa Kowala - Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Andrzeja Klimka - Rektora AWF.

Gra mieszana - Agnieszki z seniorem rodu Radwańskich Władysławem, znanym hokeistą a potem trenerem Cracovii przeciwko Urszuli i Robertowi Piotrowi - okazała się znakomitą zabawą nie tylko dla jej bezpośrednich uczestników, ale i wszystkich skupionych wokół dywanowego, profesjonalnego kortu oraz na trybunach, do czego przyczynił się także swoimi komentarzami popularny aktor Dariusz Lewandowski (serial „Klan").

Zwycięskim uderzeniem popisał się Władysław Radwański a odnotowała to w bezpośredniej relacji z Krakowa stacja TVP Sport, podobnie jak blisko godzinne starcie rywalizujących bez taryfy ulgowej sióstr Radwańskich. Triumfowała nieoczekiwanie Urszula 6-3, 7-6 (w drugim secie zastosowano zasady tie-breaka).

Podczas imprezy umiejętnościami mogli się pochwalić młodzi adepci tenisa, nie zabrakło też krótkich artystycznych przerywników.

Przed siostrami Radwańskimi styczniowy wielkoszlemowy Australian Open. Zanim udadzą się na antypody, Agnieszka weźmie udział w pokazowym turnieju w Singapurze, natomiast Urszula zagra w Czechach.

[galeria:404]
Fot. MCH/ZIS