Benefis Jerzego Dudka na stadionie Cracovii: 60. mecz w reprezentacji

W towarzyskim meczu Polska ? Liechtenstein, który zostanie rozegrany 4 czerwca, o godz.. 21.00 na stadionie Cracovii, znakomity bramkarz Jerzy Dudek wystąpi po raz 60. w piłkarskiej reprezentacji kraju.

40-letni obecnie uczestnik finałów mistrzostw świata (2002), triumfator Ligi Mistrzów z FC Liverpool (2005), zawodnik innych wielkich europejskich klubów; Feyenoordu Rotterdam i Realu Madryt zakończy w Krakowie oficjalnie karierę reprezentacyjną (w pierwszej reprezentacji zadebiutował 25 lutego 1998 roku w spotkaniu z Izraelem).

- Traktuję ten mecz bardzo serio. Nie jest tak, że mam zagrać parę minut, zejść z boiska i się pożegnać z chłopakami. Od dwóch, trzech tygodni jestem w treningu bramkarskim - mówił na konferencji prasowej Jerzy Dudek.

Niedawno wziął udział w turnieju w Malezji z gwiazdami Liverpoolu, zagrał też z nimi pokazowy mecz w Indonezji, trenował także z podopiecznymi swojej Akademii Sportu Progres, której jest patronem.

Od poniedziałku kadrowicze są w Wieliczce, która będzie ich bazą do czwartku, gdy z Balic wyruszą do Kiszyniowa na mecz eliminacji mistrzostw świata z Mołdawią.