Będą utrudnieniacha w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej w czasie VII etapu Tour de Pologne dnia 16.07.2012

W poniedziałek, 16.07.2012 r. po raz kolejny w Krakowie odbędzie się wyścig kolarski Tour de Pologne. Organizatorzy wyścigu przepraszają mieszkańców oraz gości naszego miasta za utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej oraz proszą o nie parkowanie pojazdów w rejonie ulic, przez które wiedzie trasa wyścigu.

Trasa tegorocznego wyścigu będzie prowadzona następującymi ulicami naszego miasta. Start honorowy Rynek Główny godz. 15.40, następnie ulicami Św. Anny, Studencką, Garncarską, Krupniczą, Al. Mickiewicza do Al. 3-go Maja, gdzie o godz. 15.46 nastąpi start ostry, dalej ul. Piastowską, Kr. Jadwigi, Al. Focha, Al. Krasińskiego, ul. Konopnickiej do przejścia na lewą jezdnię przed Rondem Matecznego, następnie ulicami Kamieńskiego i Wielicką aż do Wieliczki, gdzie zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle po ul. miasta. Powrót tą samą trasą aż do ul. Zwierzynieckiej dalej ul. Powiśle, Podzamcze, Św. Idziego, Grodzką do Rynku. Tak będzie wyglądała pierwsza pętla Kraków- Wieliczka- Kraków. Pozostałe siedem pętli tymi samymi ulicami, za każdym razem z nawrotem przed Rondem Matecznego analogicznie jak w roku ubiegłym. Meta VII etapu zlokalizowana będzie na Al. 3-go Maja przed skrzyżowaniem z ul. Kałuży. Zakończenie wyścigu godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Krakowa do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu sportowym, jednocześnie przepraszając za zaistniałe utrudnienia.

Wyrażamy nadzieję, iż wzorem innych miast na całym świecie, w których rozgrywane są podobne imprezy, zgotujecie Państwo uczestnikom „Tour de Pologne" dobre przyjęcie i doping zagrzewający do sportowej rywalizacji. Od Państwa zależy również, jakie wrażenie wywiozą z Krakowa i jak zapamiętają ten bieg goście naszego miasta oraz mieszkańcy.

W związku ze zmianami w organizacji ruchu prosi się o bezwzględne usunięcie pojazdów z trasy wyścigu oraz dostosowanie się do znaków drogowych i poleceń służb porządkowych.

 

tdp

 

(Grafika: TdP)