Baza sportowa Szkoły Podstawowej nr 40 powiększy się o nową halę

W piątek, 21 września 2018 roku odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 40 im. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Pszczelnej 13 w Dzielnicy VIII Dębniki.

Dokument podpisali, a następnie dokonali wmurowania kamienia węgielnego: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 40 Andrzej Moskal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy VIII Dębniki Arkadiusz Puszkarz i Przedstawiciel Wykonawcy – Prezes Przedsiębiorstwa Budowlano-Produkcyjnego Łęgprzem Kazimierz Zagórski. Obecny był również zabiegający o powstanie  tego obiektu Radny Miasta Krakowa Rafał Komarewicz.

- To kolejna inwestycja sportowa w Dzielnicy Dębniki oraz kontynuacja naszego programu rozbudowy infrastruktury przyszkolnej. Na rozpoczęcie następnego roku szkolnego hala będzie gotowa i będzie można z niej korzystać – zwrócił się do zebranych, w szczególności uczniów Szkoły Podstawowej nr 40, Prezydent Jacek Majchrowski.

Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 40 powstaje w miejsce małej salki gimnastycznej. W dwupoziomowym obiekcie z zapleczem, łącznikiem i instalacjami, oprócz sali głównej z boiskami do gier zespołowych znajdą się (w przyziemiu): szatnie, sanitariaty, sale fitness i pomieszczenia techniczne.

 

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem z Krakowa, pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Koszt budowy (wg umowy) to 12 856 620,50 zł brutto – ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Termin realizacji: do 31 sierpnia 2019 r.


Przy szkole w 2010 roku wybudowany już został kompleks boisk wielofunkcyjnych „Orlik”.

Hala Szkoły Podstawowej nr 40 to jedna z kilku inwestycji sportowo-rekreacyjnych, które powstały lub są w trakcie budowy w Dzielnicy VIII Dębniki. Niedaleko – przy ul. Strąkowej (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158) trwa budowa krytego basenu z ruchomym dnem, jest tam również „Orlik”.

W ostatnich latach w Dzielnicy VIII Dębniki, dzięki staraniom miasta, znacznie rozbudowana została baza sportowa dla mieszkańców. Powstały np. Centrum Sportu i Kultury Sidzina, Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA, boisko na os. Podwawelskim (ul. Komandosów), gdzie trwa obecnie budowa hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 25.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS