Barbórka Małopolska: gratka dla entuzjastów rajdów

25 listopada miłośnicy sportu samochodowego mieli okazję uczestniczyć w imprezie, jakiej w Krakowie dawno nie było – na parkingach przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana zorganizowany został Rajd Alamak Barbórka Małopolska. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem załogi Filip Wajman/Paulina Bozik, startującej Renault Clio RS.

Na uwagę zasługuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej usportowionego... Daewoo Tico, którym trasę pokonywał duet Przemysław Wołek/Błażej Drabik. Dopiero na ostatnim stopniu podium uplasowali się pierwsi przedstawiciele najmocniejszej, czyli 5. klasy – Paweł Plata i Damian Gwóźdź w Subaru Imprezie.

Kompletne wyniku rajdu znajdują się TUTAJ.

W Rajdzie Alamak Barbórka Małopolska wystartowało 60 załóg.

Uczestnicy mieli do pokonania trasę o łącznej długości 6,3 km. Składała się z dwóch odcinków, z których pierwszy, o długości 1,5 km, przejechali po dwa razy, a drugi, o długości 1,1 km, po trzy razy.

Dodatkową atrakcją były pokazowe przejazdy znanego z cyklu mistrzostw świata WRC2 Ukraińca Jurija Protasowa, który przyjechał na zaproszenie zespołu GO Cars+ ATLAS WARD i kierował samochodem Ford Fiesta R5.

Kibicom zaprezentowana została też replika kultowego Audi Quattro legendarnego niemieckiego kierowcy Waltera Röhrla. Maszynę prowadził Grzegorz Olchawski, a w roli pilota wystąpiła popularna krakowska trenerka personalna Adrianna Palka.

Fot. MCH/ZIS, JS/ZIS