Awans w tenisowym Pucharze Federacji: komplet punktów Agnieszki Radwańskiej

Polskie tenisistki odniosły komplet zwycięstw podczas turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji, który odbył się w izraelskim Ejlacie i uzyskały prawo występu w barażach o Grupę Światową II. Gwiazda naszej reprezentacji, czwarta w rankingu WTA krakowianka Agnieszka Radwańska, zdobywając cztery punkty w singlu i dwa - razem z młodszą siostrą Urszulą Radwańską - w deblu.

Drużyna biało-czerwonych, prowadzona przez Tomasza Wiktorowskiego (współpracującego na co dzień z Agnieszką Radwańską) pokonała w podgrupie C: Rumunię 2-1, Turcję 3-0 oraz Izrael 2-1, a w meczu decydującym o prawie gry w barażach o Grupę Światową II - Chorwację (najlepszą w podgrupie A) 2-1.

Gdy w spotkaniach z Izraelem i Chorwacją Urszula Radwańska poniosła singlowe porażki z Julią Glushko i Aną Konjuh, siostry Radwańskie zapewniły końcowe zwycięstwa sukcesami deblowymi. Poprzednio w grze podwójnej wystąpiły razem w czasie Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Wyniki sióstr Radwańskich w Ejlacie
Gra pojedyncza: Agnieszka Radwańska - Sorana Cirstea (Rumunia) 6-3, 6-4, Cagla Buyukakcay (Turcja) 6-1, 6-2, Shahar Peer (Izrael) 6-2, 6-3, Donna Vekic (Chorwacja) 6-3 6-2; Urszula Radwańska - Cristina Dinu (Rumunia) 7-5, 6-2, Pemra Ozgen (Turcja) 6-2, 4-6 6-2, Julia Glushko (Izrael) 4-6, 4-6, Ana Konjuh (Chorwacja) 6-2, 3-6, 6-7(6-8).
Gra podwójna: Agnieszka Radwańska/Urszula Radwańska - Julia Glushko/Shahar Peer (Izrael) 4-6, 6-3, 6-4, Darija Jurak/Ana Konjuh (Chorwacja) 6-2, 6-4.

W ekipie Polski dwa spotkania w deblu rozegrał także duet Paula Kania/Alicja Rosolska - z Rumunkami Soraną Cirsteą i Raluką Olaru 6-7 (10-12), 2-6 oraz Turczynkami Basak Eraydin i Ipek Soylu 7-5, 7-6 (7-4).

Z Ejlatu siostry Radwańskie przeniosły się do stolicy Kataru. W Dausze wezmą udział w turnieju WTA Premier 5, z pulą nagród 2,369 mln USD. Agnieszka, która przed rokiem dotarła tam do półfinału, jest rozstawiona z „czwórką" i w I rundzie ma wolny los, w II zmierzy się z Chinką Jie Zheng lub Anastasią Rodionową (Australia). Urszula rozpocznie od pojedynku z kwalifikantką Nadią Kiczenok (Ukraina).