Awans w Dausze: o ćwierćfinał z Aną Ivanović i Sereną Williams

Siostry Radwańskie awansowały do trzeciej rundy turnieju tenisowego WTA w stolicy Kataru ? Dausze io w czwartek, 14 lutego stoczą pojedynki o ćwierćfinał ? rozstawiona z ?czwórką: Agnieszka z Serbką Aną Ivanović (nr 13) 6-3, 6-2, a Urszula z wiceliderką światowego rankingu, Amerykanką Sereną Williams. Oba mecze w telewizji ? pierwszy w TVP 2 o godz. 13.30, drugi w TVP Sport - o 18.00.

Agnieszka Radwańska potrzebowała 75 minut, by wyeliminować kwalifikantkę, reprezentantkę Australii rosyjskiego pochodzenia Anastasię Rodionową 6-3, 6-2.

Znacznie dłuższe, dwugodzinne było spotkanie Urszuli Radwańskiej z Włoszką Robertą Vinci (nr 15). 22-letnia krakowianka, wygrywając 6-2, 5-7, 6-0, poprawiła niekorzystny bilans konfrontacji na 1-3. Już w drugim secie Urszula miała meczbola, ale nie wykorzystała tej szansy, za to w trzecim - zdecydowanie dominowała na korcie.

Czwartkowe rywalki sióstr są niezwykle wymagające, od 2009 roku Agnieszka dobrze radzi sobie z Ivanović (ostatnio w 1/8 finału styczniowego, wielkoszlemowego Australian Open), ale musi być przygotowana na niełatwą przeprawę na korcie centralnym turnieju Qatar Total Open (pula nagród - 2,369 mln dolarów). Urszuli w czterech dotychczasowych starciach z Sereną Williams nie udało się wywalczyć nawet jednego seta, pora więc to zmienić.

W środę przed południem, w londyńskiej siedzibie ITF odbyło się losowanie barażów o Grupę Światową II Pucharu Federacji. Nasza reprezentacja - z siostrami Radwańskimi - trafiła na drużynę Belgii, która 20 i 21 kwietnia podejmie polskie tenisistki.