Australian Open: Szybki awans Agnieszki Radwańskiej

Tylko 68 minut potrzebowała Agnieszka Radwańska by awansować do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Rozstawiona z numerem 8. krakowianka wygrała z 19-letnią argentyńską kwalifikantką Paulą Ormaecheą 6-3, 6-1. Następną rywalką naszej tenisistki będzie reprezentantka Kazachstanu Galina Woskobojewa.

Po ciężkim pojedynku z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands, Agnieszka Radwańska starała się oszczędzać siły. Mogła sobie nawet pozwolić na chwile dekoncentracji , w I secie przy stanie 4-0 oddała dwa gemy, co nie miało jednak większego wpływu na dalszy przebieg meczu ani również to, że spotkanie z Margaret Court Arena zostało przeniesione na kort nr 6.

Z urodzoną w Moskwie 27-letnią Woskobojewą (57. w klasyfikacji WTA) Agnieszka zagrała tylko raz - w 2007 roku - i pokonała ją we włoskiej miejscowości Biella. W II rundzie występująca w barwach Kazachstanu Rosjanka wyeliminowała Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6-4, 6-4.

W trzecim dniu turnieju w Melbourne - z pulą nagród 26 mln dolarów australijskich - odnotowaliśmy również kilka polskich sukcesów w I rundzie debla.

Urszula Radwańska i Klaudia Jans-Ignacik wygrały z parą gospodarzy imprezy Daniella Jeflea/Viktorija Rajicic 6-4, 7-5, Alicja Rosolska i Słowenka Andreja Klepac - z Kateryną Bondarenko (Ukraina) i Jelena Dokic (Australia) 7-6 (8-6), 7-5, a Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (nr 6) odesłali z kwitkiem brytyjski duet Jamie Delgado/Jonathan Marray 6-4, 6-4. Nie powiodło się tylko Łukaszowi Kubotowi, który wraz z Hiszpanem Marcelem Granollersem musiał uznać wyższość meksykańsko-niemieckiej „dwunastki" Santiago Gonzalez/Christopher Kas, przegrywając 4-6, 6-7 (1-7).