Australian Open: Agnieszka Radwańska od zwycięstwa do zwycięstwa

Rozstawiona z numerem dwunastym Agnieszka Radwańska jest już w trzeciej rundzie gry pojedynczej tenisowego, wielkoszlemowego Australian Open na kortach w Melbourne. Polka w parze z reprezentantką Tajwanu Yung-Jan Chan odnosi także sukcesy w deblu.

W czwartek, 20 stycznia tenisistka z Krakowa pokonała Chorwatkę Petrę Martić 6-3, 6-4. Dla 21-letniej Radwańskiej pojedynek z młodszą rywalką, która dzień wcześniej obchodziła dwudzieste urodziny był niełatwą przeprawą. Trenowana przez znanego trenera Zoltana Kucharszky'ego zawodniczka ze Splitu mocno serwowała, skutecznie uderzała z forhandu, zanotowała 30 kończących piłek (winners), gorzej natomiast radziła sobie z długimi wymianami, popełniła też dużą ilość niewymuszonych błędów - aż 37 przy 17 Radwańskiej. Agnieszka, mimo słabego serwisu (najlepszy z prędkością zaledwie 157 km/h) zapisała na koncie 2 asy i 74-procentową dokładność pierwszego podania.  Kolejną przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej - w III rundzie - będzie 19-letnia Rumunka Simona Halep.
Krakowianka dobrze radzi sobie również w deblu. W rozstawionym z numerem ósmym duecie z Yung-Jan Chan awansowała do II rundy po zwycięstwie nad Słowaczką Dominiką Cibulkovą i Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową 4-6, 6-2, 7-5.