Atrakcyjny weekend w Kraków Arenie: kto zagra z Polakami w drugiej rundzie?

Mecze FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, rozgrywane w Kraków Arenie, decydują o tym, jakie zespoły będą rywalizować z reprezentacją Polski w drugiej rundzie turnieju.  Sobotnie i niedzielne spotkania zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie.

Zainteresowanie wydarzeniami w hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach jest bardzo duże. W czwartek na trybunach znów zasiadło kilkanaście tysięcy widzów, według oficjalnych danych, w sumie 17 300.

 

Tylko we wczesno popołudniowej konfrontacji drużyn USA i Portoryko, pewne  zwycięstwo 3-0 odnieśli Amerykanie, zwiększając swoje szanse na awans. Podobnie jak Francuzi po wygranej 3-1 z Iranem i Włosi, pokonując Belgów również 3-1.  

 

E mocji jednak nie brakowało, bo zarówno nieobliczalni Irańczycy jak i nie rezygnujący z walki o premiowaną lokatę Belgowie zmusili rywali do gry na najwyższych obrotach. W obu meczach  niewiele brakowało, aby rozstrzygał dopiero piąty set. 

 

W ekipie francuskiej bombardier Antonin Rouzier otrzymał solidne wsparcie w ataku Earvina Ngapetha i Kevina Tillie – syna trenera Laurenta Tillie.

 

Duży udział w sukcesie Włochów miał ponownie rozgrywający Michele (Michał) Baranowicz, który w czwartym secie popisał się dwiema spektakularnymi akcjami – skutecznym pojedynczym blokiem i tzw. kiwką, zdobywając niezwykle ważne 2 punkty.

 

W czwartek  były też w Kraków Arenie niezwykle sympatyczne pozasportowe akcenty. Publiczność zgotowała owację kapitanowi Belgów Frankowi Depestele, który dzień wcześniej, 3 września skończył 37 lat. Z okazji 58. urodzin odśpiewała natomiast „100 lat” byłemu selekcjonerowi biało-czerwonych Raulowi Lozano, który w 2006 roku doprowadził naszą reprezentację do wicemistrzostwa świata. Trener Lozano (urodzony 3 września 1956 r. w La Plata) nie ukrywał wzruszenia i ogromnego zaskoczenia reakcją kibiców.

 

Argentyńczyk, mocno związany od lat z włoską siatkówką, pilnie obserwuje tegoroczne MŚ, stąd jego kolejna wizyta w Kraków Arenie, gdzie występują Azzurri.

 

Przed weekendowymi spotkaniami sytuacja w tabeli grupy D jest następująca:  1. Francja – 7 pkt, 2. USA – 6, 3. Włochy – 5, 4. Iran – 5, 5. Belgia – 4, 6. Portoryko – 0.

 

Program:  sobota, USA – Francja (13.00), Belgia – Iran (16.30), Portoryko – Włochy (20.30); niedziela, Francja – Belgia (13.00), Iran – Portoryko (16.30), Włochy – USA (20.15.).

 

Do drugiej rundy kwalifikują się  z grupy 4 spośród 6 drużyn.

 

Fot. MCH/ZIS