ASICS sponsorem technicznym 12. Cracovia Maraton

Firma ASICS została sponsorem technicznym 12. Cracovia Maraton, który odbędzie się 28 kwietnia. W ramach wsparcia przekaże nagrody dla najlepszych biegaczy oraz sprzęt sportowy dla organizatorów. Bieg na dystansie 42,195km zostanie poprowadzony przez najpiękniejsze zakątki starego Krakowa pod hasłem ?Z historią w tle?. Biegaczom w przygotowaniach do startu w tym maratonie może pomóc aplikacja treningowa ?MY ASICS?.

Cracovia Maraton to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Bieg znajduje się również w pierwszej „100" światowych maratonów. Liczba jego uczestników systematycznie rośnie. Pierwszy Cracovia Maraton zgromadził na starcie ponad 900 zawodników, a w 10., jubileuszowej edycji pobiegło już 3400 biegaczy. Aktualnie na liście startowej 12. Cracovia Maraton znajduje się już prawie 6000 osób i zanosi się na rekord frekwencji.

Od 2011 roku Cracovia Maraton znajduje się w grupie najlepszych biegów na dystansie 42,195km, które wspiera ASICS.

- Cieszymy się, że od trzech lat możemy wspierać tak wyjątkowy bieg, jak Cracovia Maraton. Niezwykła trasa, profesjonalna organizacja i sportowa atmosfera to cechy, z których ten bieg jest znany w Polsce i na świecie. Mam nadzieję, że maratończycy, którzy na ulicach Krakowa zmierzą się z dystansem 42,195km pokonają swoje słabości i zwycięscy dobiegną do mety. ASICS chętnie pomoże w osiągnięciu najlepszych celów w bieganiu. Już dzisiaj zapraszam do wypróbowania naszej aplikacji treningowej „MY ASICS", która może ułatwić biegaczom ich drogę do doskonałości - powiedziała Tanja Stanković-Lipnicka, Marketing Manager, ASICS Polska.

W 2013 roku ASICS koncentruje się na ścieżce rozwoju sportowców, poznawaniu przez nich swoich mocnych i słabych stron oraz samodoskonaleniu. Firma prowadzi kampanię „Journey of Improvement" /"Droga do Doskonałości"/, której celem jest inspirowanie sportowców do osiągania jeszcze lepszych wyników. W kampanii biorą udział znani sportowcy .in. Mistrz Europy w sprincie - Christophe Lemaitre, Mistrzyni Świata w Triathlonie - Helen Jenkins oraz francuska gwiazda tenisa - Gaela Monfils. Są oni bohaterami inspirujących filmów, które można obejrzeć na kanale YouTube firmy ASICS.

Cracovia Maraton to dwudniowe święto sportu i rekreacji. Dzień przed biegiem głównym odbywają się między innymi Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach - na pełnym dystansie maratońskim. W obu przypadkach trasa prowadzi wokół Błoń Krakowskich. Od obecnej edycji Cracovia Maraton, w przeddzień rywalizacji na dystansie 42 km 195 m organizowane będą również: bieg śniadaniowy, bieg par, biegi rodzinne, bieg o puchar Radia RMF FM, a dla najmłodszych zabawy sportowe.

- Z przyjemnością współpracujemy z firmą ASICS przy organizacji największej imprezy biegowej w naszym mieście i jednego z największych wydarzeń tego typu w Polsce - Cracovia Maraton. Mając wsparcie tak uznanego w środowisku biegaczy sponsora technicznego, możemy rozwijać naszą imprezę i stale podnosić jej poziom sportowy oraz organizacyjny. Cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć zawody słynące ze wspaniałej atmosfery, najpopularniejsze ze wszystkich w naszym kraju wśród gości z zagranicy - powiedziała Urszula Filipowicz, Zastępca Dyrektora ds. Organizacji Imprez Sportowych i Pozyskiwania Funduszy, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie - Organizator Cracovia Maraton.

Począwszy od 2002 roku, w dziesięciu poprzednich edycjach Cracovia Maraton udział wzięło 1710 zagranicznych biegaczy z 55 krajów, a tylko w ubiegłym roku wystartowało 458 osób z zagranicy, reprezentujących 43 kraje. Od pierwszej edycji w Cracovia Maraton biorą udział niepełnosprawni maratończycy. Krakowski Maraton Równych Szans wyróżnia się pod względem udziału osób niepełnosprawnych i to nie tylko w skali kraju, ale i światowej. W 11. edycji imprezy wystartowało ponad 100 takich zawodników.

W 2012 roku ponad 10.000 ludzi odwiedziło miasteczko maratońskie i było aktywnie zaangażowanych w kibicowanie. Imprezie towarzyszą trzydniowe targi EXPO.