Artur Szpilka zaprezentował się krajanom

Po wtorkowym treningu pokazowym Tomasza Adamka, w środę, 5 listopada kibicom i dziennikarzom zaprezentował się drugi z głównych bohaterów sobotniej gali Polsat Boxing Night w Kraków Arenie – Artur Szpilka. „Szpila” zdecydował się na spotkanie w swojej rodzinnej Wieliczce i trenował w tamtejszym Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”.

Poza Szpilką, na ringu zameldowali się jeszcze trzej inni uczestnicy krakowskiej gali: Dawid Kostecki, były mistrz Europy Grzegorz Proksa oraz Michał Chudecki.

 

Pięściarze nie szczędzili słów uznania jeśli chodzi o oprawę gali oraz samą Kraków Arenę. Dawid Kostecki stwierdził wprost, że „mamy tu Las Vegas”, a największa i najnowocześniejsza w Polsce hala widowiskowo-sportowa, w której bokserom będzie kibicować około 17500 widzów to prawdziwa „petarda”!

 

Trening Artura Szpilki był chyba najkrótszy ze wszystkich zajęć pokazowych uczestników gali, wieliczanin oświadczył, że nie chce nic ujawniać i zrezygnował nawet z tzw. „tarczowania” z trenerem Fiodorem Łapinem, oszczędzając jak najwięcej sił na walkę. Zapowiadał natomiast, że wszyscy będą zaskoczeni jego wagą i szybkością. Szpilka podkreślał, że ma świadomość doświadczenia oraz zasług Adamka dla polskiego boksu, a rezultat „Chwili prawdy” w Kraków Arenie przyczyni się albo do zakończenia kariery przez „Górala”, albo do ponownego otwarcia bram rynku wagi ciężkiej w USA dla niego.

 

Fot. MCH/ZIS