Andrzej Lachowski zwycięzcą Capgemini Run

Andrzej Lachowski nie zawiódł swoich kibiców i ekspertów, drugi dzień z rzędu wygrywając bieg na Błoniach Krakowskich. Tym razem zwyciężył w zorganizowanym w niedzielę, 23 września Capgemini Run. Krakowianin pokonał liczącą 10 km trasę w 31 min i 53 sekundy, zdecydowanie dystansując resztę stawki. Z czasem 40 min i 7 sekund, najszybszą kobietą okazała się natomiast Gabriela Rolka z Nowego Sącza, reprezentująca AZS AGH Kraków.

W imprezie, podczas której rolę spikera pełnił zaangażowany w jej organizację mistrz Europy z 1998 roku w biegu na 400 m przez płotki Paweł Januszewski, wystartowało 510 zawodników. Jako drugi, po Andrzeju Lachowskim, linię mety minął Tomasz Kawik z Krakowa (KS Cracovia 1906; czas 32:58), a trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Gajnemu z Bielska-Białej (Ultra Beskid Sport Bielsko-Biała, czas 33:29). W klasyfikacji pań druga po Gabrieli Rolce była Katarzyna Kalemba z Zakopanego (Wawel Kraków, czas 41:02), a jako trzecia na metę przybiegła Małgorzata Kulpa z Krakowa (AZS AWF Masters Kraków, czas 41:35).

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wspierał organizację tego wydarzenia sportowego, a Zastępca Dyrektora ZIS Urszula Filipowicz wręczyła nagrody najlepszym panom. Wszystkim zgromadzonym grał i śpiewał francuski piosenkarz Simeon Lenoir, który, nijako w przerwie swojego występu, wystartował także w biegu. Po dekoracji zwycięzców, rozlosowano zaś cenne nagrody wśród wszystkich uczestników biegu.

Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj.

Miłośników biegania już 7 października zapraszamy na VI Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim - Bieg Trzech Kopców! Zapisy internetowe trwają do 3 października, a 6 I 7 października będzie jeszcze można zapisać się Biurze Zawodów. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

[galeria:463]