Aleja Dygasińskiego: Otwarcie ?Orlika? przy jupiterach

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski dokonał w czwartek, 18 listopada otwarcia kolejnego w naszym mieście ?Orlika?. Nawet obfite opady deszczu nie popsuły dobrego nastroju uczestnikom uroczystego przekazania obiektu przy al. Dygasińskiego 15 Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 10. Nad sztuczną murawą boiska piłkarskiego, gdzie tłumnie zebrali się nauczyciele i uczniowie tej placówki i zaproszeni goście rozbłysły jupitery.

- Przy tak niesprzyjającej pogodzie otwieramy już siódmego „Orlika" w Krakowie, a drugiego w Dzielnicy XII. Jest to potrzebna inwestycja jak mało komu - podkreślił Prezydent Jacek Majchrowski. - Sądzę, ze ten obiekt będzie wykorzystywany nie tylko przez młodzież szkolną, ale także przez osoby z zewnątrz - mieszkańców okolicznych osiedli. Ta szkoła ma duże tradycje sportowe, szczególnie jej uczennice zdobywały nagrody i laury w biegach samorządowych. Podobnych sukcesów życzę w przyszłości.
Beata Adamus - Dyrektor XV Liceum Ogólnokształcącego i ZSO nr 10, wymieniając nazwiska osób, które pomogły w wybudowaniu „Orlika", wspomniała także o znanych w środowisku sportowym wychowankach szkoły: lekkoatletkach Agnieszce Frankowskiej i Magdalenie Haszczyc oraz piłkarzach Wojciechu Ankowskim i Krzysztofie Hajduku. Zapewniła, że „Orlik" będzie służył całej społeczności lokalnej, gwarantując miłe spędzanie wolnego czasu, dobrą zabawę i poprawę kondycji fizycznej.
Zbigniew Kożuch - Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy XII, w swoim wystąpieniu wrócił do rozmowy z Prezydentem Jackiem Majchrowskim w 2006 roku, w której poruszył sprawę kiepskiego stanu infrastruktury sportowej w tej części miasta: - Wtedy Pan Prezydent obiecał, że ta sytuacja ulegnie znaczącej poprawie. I powstały dwa „Orliki" w naszej dzielnicy - przy ul. Jerzmanowskiego i alei Dygasińskiego, a 17 listopada mieliśmy przyjemność wmurować kamień węgielny pod kryty basen w Prokocimiu Nowym.
Po podziękowaniach przedstawiciela samorządu uczniowskiego Jakuba Klamki, Pan Prezydent Majchrowski wręczył młodzieży piłki i siatkę do gry w siatkówkę, udzielił też specjalnego wywiadu reporterom szkolnego radia, ze swadą odpowiadając na niełatwe pytania.
Prezenty przekazali również radni oraz działacze Klubu Sportowego Kolejarz-Prokocim.
- Chciałbym, aby to dzieło przyczyniało się do rozwoju fizycznego i duchowego - powiedział podczas czwartkowego otwarcia "Orlika" Ksiądz Prałat Florian Kosek - Proboszcz Parafii Matki Bożej Dobrej Rady.

[galeria:297]