Akademia Młodego Krakowianina: zwiedzanie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana

We wtorek, 18 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 158 i Szkoły Podstawowej nr 126, uczestniczący w zajęciach Akademii Młodego Krakowianina, zwiedzali Stadion Miejski im. Henryka Reymana, arenę ekstraklasowych i pucharowych występów piłkarzy Wisły.


Dla obu grup była to znakomita okazja do poznania stref obiektu niedostępnych dla kibiców, w tym szatni zawodników, loży prezydenckiej, punktu monitoringu oraz dowodzenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek podczas meczów i innych wydarzeń organizowanych na stadionie.

Wprowadzeniem do półtoragodzinnych spacerów był film przedstawiający kulisy jednego ze spotkań ekstraklasy z narracją trenera Kazimierza Kmiecika, wcześniej przez kilkanaście lat znakomitego gracza „Białej Gwiazdy”, zdobywcy 153 ligowych bramek, złotego medalisty olimpijskiego z Monachium (1972), napastnika reprezentacji Polski – trzeciego zespołu mistrzostw świata w 1974 roku.

Ku wielkiej radości dzieci, Kazimierz Kmiecik spotkał się z nimi we wtorek, fotografował się z młodymi sympatykami futbolu i rozdawał autografy.

W czasie zwiedzania pracownicy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie przekazali uczniom wiele szczegółowych informacji oraz anegdot z historii stadionu i  Wisły Kraków, o najciekawszych meczach i wizytach przy Reymonta najsłynniejszych drużyn świata takich jak FC Barcelona, Real Madryt, Inter Mediolan i innych.

Dzieci żywo reagowały na to, co zobaczyły i usłyszały, niektóre wykazały się sporą już wiedzą o piłce nożnej i sporcie.

Zajęcia Akademii Młodego Krakowianina są organizowane przez Urząd Miasta Krakowa oraz jednostki i spółki miejskie.

Fot. MCH/ZIS