Akademia Młodego Krakowianina: uczniowie znów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana

8 marca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana pojawili się znów uczestnicy zajęć Akademii Młodego Krakowianina, projektu prowadzonego od jesieni ubiegłego roku przez Urząd Miasta Krakowa oraz miejskie jednostki i spółki. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, w ramach Akademii, podjął do tej pory na największym w mieście obiekcie sportowym kilkaset uczniów szkół podstawowych.

W ostatnią środę w zajęciach wzięła udział  kolejna grupa, tym razem ze Szkoły Podstawowej nr 32. Podczas blisko dwugodzinnej wizyty na stadionie przy ul. Reymonta 20 młodzi krakowianie obejrzeli film o zespole piłkarskim Wisły, który rozgrywa tu mecze ekstraklasy, mieli też okazję przebywać w  pomieszczeniach niedostępnych dla kibiców – pawilonie medialnym, szatniach zawodników, centrum monitoringu, a także w loży prezydenckiej. 

Wysłuchali również wielu ciekawych informacji o budowie i eksploatacji stadionu, zastosowanych rozwiązaniach technicznych, konserwacji murawy. Zapoznali się także z działalnością Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Zajęcia pod nazwą „Poznaj Stadion Miejski im. Henryka Reymana” będą kontynuowane  w drugiej połowie marca, w kwietniu i maju.

Fot. JS/ZIS