Agnieszka Radwańska zagra o finał w Auckland

Agnieszka Radwańska jest już w półfinale turnieju w nowozelandzkim Auckland. Rozstawiona w ASB Classic WTA International z nr. 1 krakowianka pokonała w czwartek finalistkę tej imprezy z 2009 roku, Rosjankę Jelenę Wiesninę 6-3, 6-3. Kolejną rywalką czwartej w światowym rankingu Polki będzie Amerykanka Jamie Hampton.

Faworytka tegorocznej rywalizacji w Auckland nie oddała do tej pory przeciwniczkom nawet jednego seta, jej pojedynek z Wiesniną trwał 81 minut, Agnieszka Radwańska zaserwowała aż 8 asów.

Trudniejszą przeprawę miała Hampton, która walczyła z Kiki Bertrens (Holandia) przez 2 godziny i 4 minuty, wygrywając 6-1, 6-7 (5-7), 6-2.

Z Hampton (70. w klasyfikacji WTA) starsza z sióstr Radwańskich zmierzyła się już trzykrotnie i odniosła komplet zwycięstw.