Agnieszka Radwańska w Wimbledonie: Czink pokonana - następna Brianti

Agnieszka Radwańska, która w tym roku promuje nasze miasto w ramach projektu ?Kraków - Miasto Mistrzów? udanie rozpoczęła udział w wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu ? z pulą nagród 13,725 mln funtów. Najlepsza polska tenisistka, rozstawiona z numerem siódmym, pokonała Węgierkę Melindę Czink 6-3, 6-3. Jej kolejną rywalką jest Włoszka Alberta Brianti.

Starsza z sióstr Radwańskich występuje również w deblu, podobnie jak we French Open w parze z Marią Kirilenko. Polsko-rosyjski duet, grający z nr.10. spotka się w pierwszym meczu ze Szwedką Sofią Arvidsson i Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber.
Dodajmy, że w singlu mężczyzn sukcesy zanotowali nasi reprezentanci, w I rundzie Michał Przysiężny wyeliminował niespodziewanie Chorwata Ivana Ljubicicia (nr 17) 7-5, 7-6 (7-5), 6-3, natomiast Łukasz Kubot odniósł zwycięstwo nad Słoweńcem Blażem Kavcicem 4-6, 6-2, 6-2, 6-3.
Po specjalistycznych badaniach w Paryżu wznowiła treningi Urszula Radwańska, lecząca uraz kręgosłupa. Jeśli w najbliższym czasie nie pojawiają się żadne komplikacje 19-letnia krakowianka, która do końca lipca ma tzw. zamrożony ranking WTA, z początkiem sierpnia w Stanach Zjednoczonych  podejmie próbę gry jeszcze przed US Open.