Agnieszka Radwańska w US Open: Z Robertą Vinci o ćwierćfinał

Krakowska tenisistka, 23-letnia Agnieszka Radwańska powtórzyła już swoje najlepsze osiągnięcia w wielkoszlemowym US Open, awansując - podobnie jak w latach 2007 i 2008 ? do czwartej rundy gry pojedynczej. W poniedziałek, 3 września, spotka się z Włoszką Robertą Vinci w meczu o ćwierćfinał.

W sobotę rozstawiona z „dwójką" Agnieszka Radwańska pokonała byłą liderkę światowego rankingu Serbkę Jelenę Janković 6-3, 7-5, natomiast Vinci odniosła zwycięstwo nad Słowaczką Dominiką Cibulkovą (nr 13) 6-2, 7-5.

Na zawodowych kortach Polka jeszcze nigdy nie przegrała z 29-letnią Włoszką. W trym sezonie wyeliminowała ją 1/8 finału turnieju w Madrycie, wcześniej dwukrotnie była lepsza w Rzymie i raz w New Haven. W tegorocznym US Open Vinci (nr 20) wyeliminowała w pierwszej rundzie Urszulę Radwańską.

Pojedynek Agnieszki Radwańskiej z Robertą Vinci odbędzie się na drugiej co do wielkości arenie Flushing Meadows - Louis Armstrong Stadium - jako trzeci w kolejności, co oznacza, że rozpoczną rywalizację między godz. 21.00 a 22.00, jeśli nawet nie później. Przypomnijmy, że zmagania w Nowym Jorku przekazuje Eurosport na obu swoich kanałach.