Agnieszka Radwańska w Sydney: Zwycięstwo nad Woźniacką!

Krakowianka Agnieszka Radwańska jest już w półfinale turnieju tenisowego w Sydney po zwycięstwie nad liderką światowego rankingu, reprezentantką Danii Karoliną Woźniacką 3-6, 7-5, 6-2. Kolejną rywalką zajmującej ósme miejsce w klasyfikacji WTA Polki będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka. Starsza z sióstr Radwańskich po pięciu z rzędu porażkach z Woźniacką pokonała ją wreszcie - po raz drugi w zawodowej karierze (poprzednio dokonała tego w Sztokholmie w 2007 roku). Widowisko trwało aż 2 godziny i 39 minut.

Dość długo na korcie dominowała Woźniacka, po wygraniu pierwszego seta, w drugim prowadziła 5-4 i serwowała na mecz. Ale wtedy właśnie nastąpił w tej rywalizacji nieoczekiwany zwrot. Trzy gemy padły łupem tenisistki z Krakowa. Triumfatorkę miał wyłonić więc trzeci set.

Woźniacka sygnalizowała problemy z lewym nadgarstkiem, skorzystała z pomocy medycznej, ale nie zrezygnowała z dalszej gry. Radwańska nie zaprzepaściła wielkiej szansy i awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z Wiktorią Azarenką.

Białorusinka wyeliminowała w środę Francuzkę Marion Bartoli 7-5, 6-4. W drugim półfinale Czeszka Petra Kvitova spotka się z Chinką Na Li.

Do tej pory Agnieszka Radwańska stoczyła z Azarenką aż osiem pojedynków w cyklu WTA (bilans: 3-5), jesienią 2011 roku w Tokio - także w półfinale - lepsza była polska tenisistka.