Agnieszka Radwańska w Sydney też najlepsza: odesłała Dominikę Cibulkovą? na rowerze

Tenisistka z Krakowa Agnieszka Radwańska znakomicie wywiązała się z roli głównej faworytki turnieju Apia International w Sydney, z pulą nagród 690 tys. dolarów. Finałowy pojedynek ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą wygrała 6-0, 6-0 w ciągu 63 minut. To już dwunasty w karierze, a drugi w tym roku tytuł, zdobyty przez 23-letnią Polkę w cyklu WTA w grze pojedynczej.

Rozstawiona z numerem 1, czwarta w światowym rankingu Agnieszka Radwańska powiększyła swoje konto o 117 tysięcy dolarów i 470 punktów do klasyfikacji. Przed rokiem dotarła w Sydney do półfinału.

Piątkowy finał na korcie centralnym - Ken Rosewall Arena nie przyniósł widzom spodziewanych emocji, ponieważ 15. na świecie Cibulkova nie umiała sobie poradzić z grą Radwańskiej, popełniała dużą ilość błędów. Została więc odesłana przez krakowiankę „na rowerze", jak środowisku tenisowym określa się wynik 6-0, 6-0. Mecz zakończył podwójnym błędem serwisowym zawodniczki z Bratysławy, która podczas wręczenia nagród przeprosiła publiczność za słaby występ.

Z kolei, Agnieszka Radwańska, wymieniając tych, którzy przyczynili się do jej kolejnego sukcesu, wskazała nie tylko na Tomasza Wiktorowskiego, ale także zespół szkoleniowy w Krakowie, gdzie przez ostatnie tygodnie przygotowywała się do turniejów na antypodach - swojego ojca Roberta Piotra Radwańskiego oraz Wacława Mirka z AWF.

W piątek w Melbourne odbyło się losowanie rozpoczynającego się w poniedziałek, 14 stycznia wielkoszlemowego Australian Open.
Agnieszka Radwańska (nr 4) w pierwszej rundzie spotka się z posiadaczką „dzikiej karty|", urodzoną w Belgradzie, reprezentantką gospodarzy, 25-letnią Bojaną Bobusic (307 WTA). Młodsza siostra Agnieszki - Urszula Radwańska (nr 31) rozpocznie rywalizację od pojedynku z Amerykanką Jamie Hampton. Jerzy Janowicz (nr 24) zainauguruje turniej konfrontacją z Włochem Simone Bolellim, natomiast Łukasz Kubot - z Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem. W przyszłym tygodniu przeprowadzone zostanie losowanie w grach podwójnych i grze mieszanej.