Agnieszka Radwańska w Stuttgarcie: Po raz piąty w tym roku z Wiktorią Azarenką

Liderka światowego rankingu, Białorusinka Wiktoria Azarenka jest w tym roku jedyną tenisistką, z którą krakowianka Agnieszka Radwańska przegrała w tym roku na kortach. W sobotę, w Stuttgarcie, dojdzie do piątego w tym sezonie pojedynku obu zawodniczek, trzynastego w cyklu WTA Tour.

Rozstawionej z numerem 4 w Porsche Tennis Grand Prix Polka nie pokonała Azarenki od turnieju w Tokio, rozegranego od 25 września do 1 października 2011 roku.

Potem były porażki w Sydney, Melbourne, Dausze i Indian Wells, mimo wysokiej formy starszej z sióstr Radwańskich, o czym świadczy jej aż 28 tegorocznych zwycięstw oraz dwa triumfy w turniejach - w Dubaju i Miami. Oprócz czterech porażek z Azarenką, odnotować należy jeszcze jeden mecz oddany walkowerem - z Hsieh Su-Wei (Tajwan) w Kuala Lumpur.

W Stuttgarcie, Agnieszka powtórzyła już sukces z poprzedniej edycji, awansując do półfinału, w drugiej rundzie wyeliminowała kwalifikantkę z Węgier Gretę Arn 6-3, 6-4 a w ćwierćfinale Chinkę Li Na (nr 8) 3-6, 6-2, 6-3.

Występująca z „jedynką" Azarenka miała w piątek trudną przeprawę z reprezentantką gospodarzy Moną Bartel, po po 2 godzinach i 48 minutach zwyciężyła 6-4, 6-7 (3-7), 7-5.

Sobotnie spotkanie Agnieszki Radwańskiej z Wiktorią Azarenką w stuttgarckiej hali rozpocznie się o godz. 14.00. Ma je pokazać „na żywo" Eurosport.