Agnieszka Radwańska w Pekinie: Pierwsza rywalka pokonana, druga też

Udanie rozpoczęła obronę tytułu w China Open, z pulą nagród 4 828 050 USD, rozstawiona z ?trójką? Agnieszka Radwańska, wygrywając we wtorek, 2 października, w drugiej rundzie z reprezentantką gospodarzy Shuai Zhang 6-2, 6-3. W kolejnym pojedynku, które stawką był ćwierćfinał, 23-letnia krakowianka spotkała się w środę z Hiszpanką Lourdes Dominguez Lino (64 WTA)i zwyciężyła 2-6, 6-1, 6-4.

W meczu z posiadaczką „dzikiej karty", 143. w klasyfikacji WTA Zhang Radwańska była zdecydowaną faworytką, ale potwierdził to tylko przebieg pierwszego seta, bo w drugim trzecia tenisistka świata musiała się sporo napracować, odrabiając straty od stanu 1-3. Dominguez Lino, w starciu kwalifikantek, odniosła natomiast zwycięstwo nad Laurą Robson z Wielkiej Brytanii 7-5, 6-3. Także w środowym meczu z Radwańską 31-letnia Hiszpanka zaprezentowała duże możliwości. Przez 2 godziny i 3 minuty krakowiance przyszło toczyć twardy bóh, w trzecim secie przegrywała nawet 2-4, ale zdołała wyjść z dużych opresji.

W ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zmierzy ze zwyciężczynią czwartkowego poiedynku Chinek Na Li - Shuai Peng.

Z turniejem pożegnała się już Rosjanka Nadia Pietrowa - triumfatorka z Tokio, gdzie sobotnim finale pokonała Agnieszkę Radwańską, Australijka Samantha Stosur (nr 8) oraz Serbki Ana Ivanović (nr 11) i Jelena Janković.