Agnieszka Radwańska w Indian Wells: Ćwierćfinał z Azarenką

Z liderką światowego rankingu, Białorusinką Wiktorią Azarenką spotka się piąta w tej klasyfikacji krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale turnieju WTA Premier Mandatory - BNP Paribas Open, z pulą nagród 5 536 664 USD w kalifornijskim Indian Wells. We wtorek, 13 marca Polka wyeliminowała występującą z ?dziką kartą? Amerykanką Jamie Hampton 6-3, 4-6, 3-0, gdy jej rywalka z powodu silnych skurczów w nodze nie była w stanie kontynuować gry.

Radwańska prowadziła w pierwszym secie już 5-1, ale Hampton, prezentując coraz lepszą dyspozycję, zapisała na koncie jeszcze dwa gemy.

W drugiej odsłonie pojedynku z rozstawioną z „piątką" zawodniczką z Krakowa nie tylko bardzo dobrze serwowała, ale kończyła też wiele akcji efektownymi smeczami. Agnieszka starała się przede wszystkim wykorzystywać błędy przeciwniczki. Po zakończeniu zwycięskiego dla siebie II seta, Hampton poprosiła o pomoc medyczną. Przy stanie 0-1 w trzeciej partii upadla na kort i długo się z niego nie podnosiła, straciła bez walki dwa następne gemy, by w końcu skreczowa.

Do ćwierćfinału awansowała Agnieszka Radwańska i po raz czwarty w tym sezonie, a dwunasty w profesjonalnej karierze, zmierzy się z Wiktorią Azarenką. Bilans tych konfrontacji jest zdecydowanie korzystniejszy dla Białorusinki (8-3).

Od zwycięskiego półfinału w Tokio jesienią ubiegłego roku, nasza tenisistka poniosła trzy porażki w tym sezonie - w Sydney, Melbourne (Australian Open) i Dausze.

W czwartej rundzie w Indian Wells Azarenka pokonała Niemkę Julię Goerges 6-3, 6-1.