Agnieszka Radwańska w Indian Wells awansowała do czwartej rundy

W poniedziałek, 12 marca nad ranem - czasu europejskiego - krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy (1/8 finału) turnieju WTA Premier Mandatory - BNP Paribas Open, z pulą nagród 5 536 664 USD, rozgrywanego w kalifornijskim Indian Wells. Rozstawiona z ?piątką? Polka pokonała Włoszkę Flavię Pennettę (nr 27) 6-4, 6-2. W pojedynku o ćwierćfinał spotka się z Amerykanką Jamie Hampton.

23-letnia Polka miała wolny los w pierwszej rundzie, a w drugiej wygrała z Rumunką Soraną Cirsteą 6-2, 6-4.

Z Jamie Hampton zmierzyła się do tej pory tylko raz, nie dając jej żadnych szans (6-0, 6-1) w ubiegłym roku w Stuttgarcie. Warto jednak podktreślić, że Amerykanka w II rundzie Bank Paribas Open rozprawiła się z Serbką Jeleną Janković 6-4, 6-3.

W Indian Wells w turnieju głównym, dzięki „dzikiej karcie", wystąpiła także młodsza siostra Agnieszki - Urszula Radwańska, ale od razu odpadła, po porażce z kwalifikantką Michaellą Krajicek (Holandia) 6-3, 4-6, 4-6. W singlu mężczyzn dobrą formę zaprezentował Łukasz Kubot, eliminując znakomicie serwującego Chorwata Ivo Karlovicia 6-4, 6-2, a w drugiej rundzie stoczył bardzo wyrównaną walkę z Amerykaninem Andy Roddickiem (nr 30), przegrywając ostatecznie 6-4, 6-7(5-7) 3-6.