Agnieszka Radwańska w finale Wimbledonu!

Agnieszka Radwańska wystąpi w tegorocznym finale gry pojedynczej Wimbledonu i stanie przed szansą zdobycia pierwszego w zawodowej karierze tenisowej tytułu wielkoszlemowego. W czwartek, 5 lipca na korcie centralnym 23-letnia krakowianka pokonała w ciągu 70 minut Niemkę polskiego pochodzenia, starszą o rok Angelique Kerber 6-3, 6-4.

Tylko na początku meczu Agnieszka Radwańska pozwoliła rywalce na nawiązanie walki, przegrywała nawet 1-3, ale od tego momentu przejęła inicjatywę i nie oddała jej już do końca pojedynku. Kerber popełniała więcej błędów, wymuszonych jednak przede wszystkim konsekwentną, bardzo urozmaiconą grą Radwańskiej. Zajmująca trzecie miejsce Polka była lepsza w każdym elemencie tenisowego kunsztu. Awans do finału Wimbledonu to ogromny sukces naszej reprezentantki, podobne były udziałem urodzonej także w Krakowie Jadwigi Jędrzejowskiej przed... II wojną światową, pod koniec lat trzydziestych XX wieku. W Wimbledonie Jędrzejowska dotarła do finału singla 75 lat temu.

Finałową przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej (nr 3) będzie Amerykanka Serena Williams (nr 6), która w czwartek poradziła sobie z Białorusinką Wiktorią Azarenką (nr 2) 6-3, 7-6 (8-6). Młodsza z sióstr Williams ma już na koncie singlowych tytułów wielkoszlemowych, w tym aż cztery w Wimvledonie (2002, 2003, 2009, 2010).