Agnieszka Radwańska w Eastbourne: Zwycięski pościg

Najlepsza polska tenisistka, obecnie trzynasta na świecie, Agnieszka Radwańska awansowała w poniedziałek, 13 czerwca do drugiej rundy turnieju WTA, z pulą nagród 618 tys. USD, na trawiastych kortach w Eastbourne po zwycięstwie nad reprezentantką Australii słowackiego pochodzenia Jarmilą Gajdosovą 7-6 (7-5), 7-5.

Tym samym krakowianka zrewanżowała się rywalce za niedawną porażkę w Madrycie, choć w pierwszym secie przegrywała 1-3, a w drugim nawet 2-5. Kolejną przeciwniczką starszej z sióstr Radwańskich będzie triumfatorka pojedynku Francesca Schiavone (Włochy, nr 4) - Kaia Kanepi (Estonia). Włoszka to tegoroczna finalistka French Open, którą w tym sezonie Agnieszka już dwukrotnie pokonała - w Miami i Stuttgarcie.
W Eastbourne na światowe korty powróciła po kontuzji mięśnia Amerykanka Venus Williams i wyeliminowała Andreę Petkovic (Niemcy, nr 8) 7-5, 5-7, 6-3.
Dodajmy, że od przegranego spotkania (krecz po pierwszym gemie) w styczniu właśnie z Petkovic - w III rundzie Australian Open - Venus miała przymusową przerwę.
Urszula Radwańska wraz z tercetem naszych rodaków uczestniczy w kwalifikacjach gry pojedynczej turnieju wimbledońskiego. Tenisistka z Krakowa rozpocznie od meczu z Kanadyjką polskiego pochodzenia Aleksandrą Wozniak, natomiast Magda Linette zmierzy się z Galiną Woskobojewą (Kazachstan). Pierwsze przeszkody mają za sobie panowie - Łukasz Kubot rozprawił się z Serbem Nikolą Ciriciem 6-2, 6-3, a Jerzy Janowicz poradził sobie z rozstawionym z numerem ósmym Turkiem Marcelem Ilhanem 6-4, 6-7 (4-7), 15-13.