Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale Australian Open: szczęśliwa trzynastka

Krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska odniosła w niedzielę, 20 stycznia już trzynaste z rzędu zwycięstwo w tym sezonie. W pojedynku o ćwierćfinał Australian Open, Wielkiego Szlema Azji i Pacyfiku, pokonała na korcie centralnym - Rod Laver Arena rozstawioną z numerem 13, Serbkę Anę Ivanović 6-2, 6-4. Kolejną rywalką Polki będzie we wtorek Chinka Li Na.

Agnieszka Radwańska, w Melbourne turniejowa „czwórka", spotkała się z Ivanović po raz ósmy w karierze i poprawiła bilans konfrontacji z byłą liderką światowego rankingu na 5-3.

Do niedzielnego meczu przystąpiła krakowianka mocno skoncentrowana. Obydwa sety rozpoczęła od przełamania podania Serbki, co ułatwiało jej prowadzenie gry zgodnie z misternie ułożonym planem, w którym ważnym elementem był bardzo skuteczny pierwszy serwis. Agnieszka zapisała na koncie 7 asów i minimum ograniczyła własne błędy. Nic wiec dziwnego, że znów mocno komplementował ją znakomity przed laty tenisista, obecnie komentator „Eurosportu" Mats Wilander. Dodajmy, że w trzeciej rundzie Agnieszka wyeliminowała 20-letnią Brytyjkę Heather Watson 6-3, 6-1.

Równie ciekawie zapowiada się ćwierćfinałowa konfrontacją Radwańskiej z Li Na (nr 6). W poprzedzającym Australian Open turnieju w Sydney nasza reprezentantka wygrała z Chinką półfinale 6-3, 6-4.