Agnieszka Radwańska w 1/8 finału Australian Open: Determinacja i precyzja

Mocno skoncentrowana, grająca niezwykle dokładnie krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska, rozstawiona z ?ósemką, wygrała w piątek z reprezentującą Kazachstan Rosjanką Galiną Woskobojewą 6-2, 6-2 i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open. Na tym etapie rywalizacji spotka się z Niemką Julią Goerges.

Miły prezent od „Eurosportu" otrzymali ci, którzy w nocy z czwartku na piątek cierpliwie czekali na telewizyjną transmisję pojedynku starszej z sióstr Radwańskich na Margaret Court Arena. Dość niespodziewanie stacja ta, w głównym kanale, zdecydowała się na relację „live" przy stanie 3-2 w pierwszym secie dla Polki. Po chwili było już 4-2, gdy Agnieszka przełamała (do zera!) serwis przeciwniczki.

Ogromna determinacja Radwańskiej sprawiła, że przy własnym podaniu nie zraziła się chwilowym niepowodzeniem (0-40), mozolnie odrabiała straty, po kilku świetnych akcjach wygrała pięć piłek z rzędu i kolejnego gema na 5-2.

Zdenerwowana takim obrotem sprawy Woskobojewa nie zdołała uniknąć następnego przełamania, po 34 minutach Agnieszka Radwańska osiągnęła półmetek na drodze do awansu.

W II secie, w podobnych okolicznościach, po przełamaniu serwisu mieszkającej w Moskwie Woskobojewej, nasza reprezentantka objęła prowadzenie 4-2 i z konsekwencją osiągnęła cel, wykorzystując także błędy (w tym 34 niewymuszone) i zdenerwowanie rywalki. To był 66-minutowy pokaz bardzo skutecznego tenisa Agnieszki, gorąco dopingowanej przez mieszkających w Australii rodaków.

Julia Goerges (rozstawiona w Melbourne z „22") wyeliminowała w trzeciej rundzie Włoszkę Rominę Oprandi 3-6, 6-3, 6-1. Ze starszą o 4 miesiące Niemką niespełna 23-letnia Agnieszka Radwańska na zawodowych kortach nie miała okazji się zmierzyć, za to aż trzykrotnie pokonała ją Urszula Radwańska,

Młodsza siostra najlepszej polskiej tenisistki pożegnała się w piątek z tegorocznym Australian Open, przegrywając, w parze z Klaudią Jans-Ignacik, mecz drugiej rundy debla, z rozstawionymi z numerem 5. Rosjankami Marią Kirilenko i Nadieżdą Pietrową 1-6, 1-6. Wcześniej Urszula odpadła w drugiej rundzie singla.

Za to w 1/8 finału gry podwójnej znalazły się Alicja Rosolska i Słowenka Andreja Klepac po zwycięstwie nad hiszpańskim duetem z „13" Nuria Llagostera Vives/Arantxa Parra Santonja 7-5, 6-4.