Agnieszka Radwańska powróciła do pierwszej ?10? światowego rankingu

Ćwierćfinalistka gry pojedynczej tegorocznego wielkoszlemowego Australian Open, najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska powróciła do pierwszej ?10? światowego rankingu. Przed turniejem w Melbourne krakowianka zajmowała w klasyfikacji WTA 14. miejsce, obecnie jest dziesiąta. Pozycję liderki utrzymała reprezentująca Danię Karolina Woźniacka i wyprzedza triumfatorkę Australian Open Belgijkę Kim Clijsters oraz Rosjankę Wierę Zwonariową.

Agnieszka Radwańska już w tym tygodniu - od 2 do 5 lutego - weźmie udział w rozgrywkach Pucharu Federacji. Wraz z Magdą Linette oraz deblistkami Klaudią Jans i Alicją Rosolską wystąpi na twardych kortach w izraelskiej miejscowości Eilat w turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej. Rywalkami naszych tenisistek będą kolejno zespoły Bułgarii, Izraela i Luksemburga.
Stawką imprezy w Izraelu jest prawo gry w barażach o Grupę Światową II, aby tego dokonać Polki muszą zająć 1. miejsce w swojej podgrupie, a potem w play-off wywalczyć jedno z dwóch premiowanych miejsc.
Agnieszka zastąpiła w ekipie, prowadzonej przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, swoją młodszą siostrę Urszulę Radwańską, której odnowił się uraz kręgosłupa.