Agnieszka Radwańska po operacji

Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska poddała się w czwartek 21 października w Krakowie operacji lewej stopy. Zabieg wykonał chirurg ortopeda, doktor Mariusz Bonczar. Sportsmenka do piątku zostanie w klinice, przez dwa tygodnie poruszać się będzie o kulach z nogą w szynie gipsowej, Potem czeka ją długa i żmudna rehabilitacja. W związku z tym zajmująca obecnie 14. miejsce na świecie zawodniczka ?zamroziła? ranking do czasu powrotu na korty.

Może  to nastąpić dopiero w marcu przyszłego roku, a to oznacza, że Agnieszka Radwańska na pewno nie wystąpi  w wielkoszlemowym Australian Open.
Z urazem  stopy zmagała się od turnieju w San Diego, w którym dotarła do finału, ale w decydującym pojedynku, odczuwając już pierwsze skutki kontuzji, przegrała 8 sierpnia  z Rosjanka Swietłaną Kuzniecową.  
Coraz poważniejsze problemy zdrowotne uniemożliwiły krakowiance dokończenie 1 października  meczu podczas turnieju  w Tokio z Dunką polskiego pochodzenia Karoliną Woźniacką (vel Caroline Wozniacki).  Kilka dni później w Pekinie, po wyeliminowaniu w I rundzie  przez reprezentantkę Niemiec Angelique Kerber,  Agnieszka Radwańska postanowiła zakończyć tegoroczny sezon i podjęła decyzję o poddaniu się operacji.