Agnieszka Radwańska nie zagra w finale w Sydney

Białorusinka Wiktoria Azarenka przerwała świetną passę Agnieszki Radwańskiej podczas turnieju WTA Premier w Sydney, wygrywając w półfinale z najlepszą polską tenisistką 1-6, 6-3, 6-2. Pojedynek trwał godzinę i 58 minut. W piątkowym finale rywalką Azarenki będzie triumfatorka ubiegłorocznego French Open Chinka Na Li, która pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 1-6, 7-5, 6-2. Tym samym reprezentantka Danii Karolina Woźniacka zachowa fotel liderki światowego rankingu.

Dziewiąta konfrontacja Agnieszki Radwańskiej z Azarenką rozpoczęła się po myśli koncertowo grającej w pierwszym secie krakowianki. Niestety, w drugiej partii nie kilku szans na przełamanie serwisu rywalki , co rozstawionej w turnieju z numerem 3. Białorusince pozwoliło przejąć inicjatywę.

Czwartkowym zwycięstwem Azarenka poprawiła bilans meczów cyklu ATP ze starszą z sióstr Radwańskich na 6-3.

Dzięki występowi w półfinale Agnieszka Radwańska otrzymała w Sydney premię w wysokości 30 510 dolarów z łącznej puli nagród 637 tysięcy oraz 200 punktów do klasyfikacji WTA.