Agnieszka Radwańska nie obroni tytułu w Pekinie

Krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale turnieju China Open - z pulą nagród 4 828 050 USD. Nie obroni więc tytułu. Już po raz trzeci z rzędu przegrała z Chinką Na Li, w piątkowym pojedynku 4-6, 2-6. To oznacza również, że w światowym rankingu WTA spadnie z trzeciego na czwarte miejsce.

Na pewno jakiś wpływ na postawę rozstawionej z „trójką" Radwańskiej miały problemy z prawym udem, ale generalnie jest ostatnio w słabszej formie. W I secie Na Li (nr 7), po przełamaniu serwisu Agnieszki i wygraniu własnego podania, wyszła na prowadzenie 5-3. Szansy na rozstrzygnięcie tej części meczu na swoją korzyść już nie zmarnowała. II set toczył się pod dyktando Chinki, która wygrała piąte z ośmiu spotkań ze starszą z sióstr Radwańskich.

Na Li w piątek, jako ostatnia, ósma singlistka zapewniła sobie udział w kończącym sezon, prestiżowym turnieju TEB BNP Paribas WTA Championships w Stambule, w którym zagrają również Białorusinka Wiktoria Azarenka, Rosjanka Maria Szarapowa, Amerykanka Serena Williams, Polka Agnieszka Radwańska, Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, Czeszka Petra Kvitova i Włoszka Sara Errani.