Agnieszka Radwańska na trawie Wimbledon: Szczęśliwa ?trzynastka??

W tegorocznym, już 125. wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu krakowianka Agnieszka Radwańska została rozstawiona z numerem trzynastym, zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej, w którym partnerką Polki jest Słowaczka Daniela Hantuchova. Nasza tenisistka poznała już pierwsze rywalki, w singlu jest to Białorusinka Olga Goworcowa, w deblu ? Austriaczki Sandra Klemenschits i Tamira Paszek.

W turnieju głównym imprezy z pulą nagród 14,6 mln funtów  wystąpi w grze pojedynczej także  Łukasz Kubot, w decydującej III rundzie kwalifikacji odpadł Jerzy Janowicz, przez eliminacje w singlu nie przebrnęły również  Urszula Radwańska i Magda Linette.
Oprócz Agnieszki Radwańskiej i Hantuchovej w deblu grają także: Klaudia Jans/Alicja Rosolska (z czeską parą nr 7 Andrea Hlavackova/Lucie Hradecka), Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - nr 7 (z Brytyjczykami Colinem Flemingiem i Rossem Hutchinsem), Mark Knowles/Łukasz Kubot - nr 10 (z Australijczykiem Chrisem Guccione i Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem). Po udanych eliminacjach do turnieju głownego w deblu awansowała Urszula Radwańska w duecie z Rosjanką Anną Rodionową (zagrają z Jolenderką Michaellą Krajicek i Czeszką Lucie Safarovą).
Agnieszka Radwańska występowała w tym tygodniu w Eastbourne (WTA Premier, z pulą nagród 618 tys. USD), gdzie po zwycięstwach nad Jarmilą Gajdosovą (Australia) 7-6 (7-5), 7-5 i Franceską Schiavone (Włochy, 4) 6-3, 6-2, przegrała w ćwierćfinale z Petrą Kvitovą (Czechy, 5) 6-1, 2-6, 6-7 (2-7).