Agnieszka Radwańska laureatką Nagrody Miasta Krakowa

Agnieszka Radwańska została wyróżniona Nagrodą Miasta Krakowa 2013, przyznaną za szczególne zasługi i wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałek, 25 listopada  czołowa tenisistka świata odebrała nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego.

Tegorocznymi laureatami są także: w kategorii kultura i sztuka -  Krzysztof Jasiński,  współzałożyciel i dyrektor Teatru STU, twórca wielu spektakli i widowisk oraz Jan Pamuła – profesor Akademii Sztuk Pięknych, artysta malarz i grafik, w kategorii nauka i technika - prof. dr hab. Adam Strzałkowski, znakomity astrofizyk i fizyk jądrowy oraz zespół autorów Planu Ochrony Parku Kulturowego Stare Miasto pod kierunkiem dr. hab. inż. arch. Zbigniewa Myczkowskiego – profesora Politechniki Krakowskiej.

 

- Nagrody Miasta Krakowa to wyjątkowe wyróżnienie, które otrzymują osoby o niepodważalnym znaczeniu, cieszące się najwyższym autorytetem, których dorobek i dokonania są powszechnie cenione. Gratuluję im wszystkim i cieszę się, że dołączają do grona tak wyjątkowych ambasadorów naszego miasta – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.

 

Fot. JS/ZIS