Agnieszka Radwańska już trzecią tenisistką świata

Krakowianka Agnieszka Radwańska awansowała w poniedziałek, 7 maja na trzecie miejsce światowego rankingu tenisistek, najwyższe w karierze. 23-letnią Polkę wyprzedzają tylko liderka klasyfikacji WTA Białorusinka Wiktoria Azarenka i Rosjanka Maria Szarapowa.

Obecnie Agnieszka Radwańska występuje w znakomicie obsadzonym turnieju Mutua Madrid Open - z pulą nagród 3 755 140 euro.

W grze pojedynczej, rozstawiona z „czwórką" starsza z sióstr Radwańskich pokonała w pierwszej rundzie posiadaczkę „dzikiej karty", Hiszpankę Larę Arruabarrena-Vecino 6-3, 6-1, w drugiej spotka się z Włoszką Sarą Errani. Natomiast w deblu, w parze z Rosjanką Swietłaną Kuzniecowa, odpadła w I rundzie po porażce z hiszpańskim duetem Anabel Medina Garrigues/Arantxa Parra Santonia 5-7, 3-6.

Od zwycięstwa nad Chorwatką Mirjaną Lucic 6-4, 6-4 rozpoczęła udział w w challengerze ITF Open Gaz de France Suez w Cagnes-sur-Mer Alpes (pula nagród: 100 000 USD) Urszula Radwańska. W kolejnym, pojedynku zmierzy się z Węgierką Melindą Czink.