Agnieszka Radwańska celuje w dziesiąty tytuł

Trzecia na świecie krakowianka Agnieszka Radwańska, po zwycięstwie 7-6 (10-8), 6-3 nad Estonką Kaią Kanepi, ma szansę zdobyć w Brukseli dziesiąty w karierze tenisowej tytuł w cyklu WTA Tour. Aby to osiągnąć, 23-letnia Polka musi w sobotę, 26 maja pokonać w finale Rumunkę Simonę Halep.

Po gładkiej wygranej w ćwierćfinale Brussels Open (pula nagród - 637 tys. USD), z reprezentantką gospodarzy, posiadaczką „dzikiej karty" Alison Van Uytvanck 6-2, 6-1, rozstawiona z ‘jedynką" starsza z sióstr Radwańskich miała w piątek niezwykle trudną przeprawę z Kanepi.

Pierwszego seta rozstrzygnęła na swoją korzyść, choć przyszło jej odrabiać straty od stanu 1-5, a w drugim oddała Estonce dwa pierwsze gemy, potem jednak przejęła inicjatywę i odniosła już 35. zwycięstwo w tym sezonie (tyle samo ma na koncie liderka światowego rankingu Wiktoria Azarenka).

Z finałową przeciwniczką Simoną Halep Agnieszka Radwańska spotkała się dotąd tylko raz, pokonała ją w trzeciej rundzie ubiegłorocznego Australian Open.

W Brukseli grała również Urszula Radwańska, przeszła eliminacje a w turnieju głównym odpadła dopiero w ćwierćfinale po porażce ze Szwedką Sofią Arvidsson 5-7, 4-6.