9 sierpnia Tour de Pologne w Krakowie: zmiany w organizacji ruchu

W sobotę, 9 sierpnia odbędzie się w Krakowie ostatni, VII etap 71. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wprowadzone zostaną w związku z tym zmiany w organizacji ruchu.

W tym dniu zamknięte będą dla ruchu kołowego: Rynek Główny oraz ulice, po których wyznaczono trasę VII etapu – jazdy indywidualnej na czas o długości 25 km.

 

  • 9 sierpnia, od godz. 3.00 do 23.00 zamknięty zostanie Rynek Główny,  gdzie wyznaczono start i metę ostatniego etapu oraz miejsce zakończenia całego tegorocznego wyścigu.
  • w godz. 4.30-20.00 zamknięte będą ul. Grodzka oraz Plac Wszystkich Świętych
  • w godz. 6.00-20.30 – ulice: Podzamcze,  Powiśle i Św. Idziego
  • w godz. 10.00-19.00 – ulice: Św. Anny, Studencka, Garncarska, Krupnicza, fragment Zwierzynieckiej (od Mostu Dębnickiego do ul. Powiśle)  oraz jezdnią „pod prąd” w kierunku Wieliczki  Aleje: Mickiewicza i Krasińskiego, ul. Konopnickiej  aż do Ronda Grunwaldzkiego
  • w godz. 13.30-19.00 pozostała część trasy od Ronda Grunwaldzkiego do Wieliczki (jezdnią „pod prąd”).

 

Organizatorzy 71. TdP wyznaczyli trasę VII etapu tak, aby cały czas odbywał się ruch jedną z dwóch jezdni  Al. Mickiewicza i  Krasińskiego, ul. Konopnickiej, Kamieńskiego  i Wielickiej, tą w kierunku Wieliczki. Zakazany będzie jedynie lewoskręt.   Dla kolarzy przeznaczono natomiast drugą jezdnię tego odcinka.  Do Wieliczki pojadą więc „pod prąd” aż  do nawrotu  koło stacji paliw LOTOS.

 

Przejezdne będzie Rondo Grunwaldzkie, ponieważ trasa wyścigu prowadzi tunelem pod tym rondem.

 

Z powodu zamknięcia wyżej wymienionych ulic w dniu wyścigu -  9 sierpnia – nie będzie możliwy dojazd pojazdów zaopatrzenia do punktów handlowych,  gastronomicznych, hoteli, kościołów, zakładów pracy i innych lokali przy trasie wyścigu.

 

Organizatorzy proszą o usunięcie pojazdów z trasy wyścigu oraz bezwzględne przestrzeganie znaków drogowych i dostosowanie się do poleceń  służb porządkowych.

 

Licząc na wyrozumiałość, organizatorzy 71. Tour de Pologne przepraszają za utrudnienia.

 

Jeszcze w tym tygodniu na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (www.zikit.krakow.pl) ukaże się komunikat o zmianach w miejskiej komunikacji publicznej w sobotę, 9 sierpnia, wprowadzonych w związku z wyścigiem  Tour de Pologne w Krakowie.