9. PZU Bieg Trzech Kopców: zmiana opłaty startowej

Jeszcze tylko do 31 sierpnia obowiązuje opłata startowa za udział w 9. PZU Biegu Trzech Kopców w wysokości 30 zł. We wrześniu wpisowe będzie wynosić 50 zł. Przypominamy również, że wprowadzony został limit zgłoszeń – 2500 osób. Na liście startowej widnieje już ponad 1600 zawodników. Aby być pewnym udziału w imprezie, warto zarejestrować się wcześniej.

Zapisy internetowe są przyjmowane do 30 września. W przypadku niewyczerpania limitu, będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (3 i 4 października) i uiszczenia opłaty startowej w wysokości 80 zł gotówką.

 

Uczestnicy 9. PZU Biegu Trzech Kopców – Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim – pokonają 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m.

 

W klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

 

Dystans jedynego w Polsce biegu górskiego, który wiedzie przez centrum dużego miasta należy pokonać w czasie do 2,5 godziny.

 

Szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w imprezie znajdują się w regulaminie