9. PZU Bieg Trzech Kopców: początek zapisów

Rozpoczęły się internetowe zapisy do 9. PZU Biegu Trzech Kopców – Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim, które odbędą się 4 października, tradycyjnie w pierwszą niedzielę tego miesiąca.

Zapisy internetowe będą przyjmowane do 30 września. Do końca sierpnia opłata startowa wynosi 30 zł, a we wrześniu będzie to 50 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń (2 500 osób), będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (3 i 4 października) i uiszczenia wpisowego w wysokości 80 zł gotówką.

Sponsorem Tytularnym imprezy zostało PZU. Tym samym będzie to drugi krakowski bieg po PZU Półmaratonie Królewskim, którego organizację wesprze ten Sponsor.

Uczestnicy 9. PZU Biegu Trzech Kopców pokonają 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym czasie 2,5 godziny.

Jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. Na trasie znajdują się liczne atrakcje turystyczne Krakowa, oprócz kopców również kładka im. o. Bernatka, Skałka, Wawel, klasztor sióstr Norbertanek. Jednak pokonując dystans biegu można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę.

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku.

REGULAMIN

ZAPISY