85 lat Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego: piękny jubileusz, zasłużone gratulacje

Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, który jest najstarszą, regionalną organizacją tej dyscypliny sportu w Polsce w piątek, 5 kwietnia świętował swoje 85-lecie. W hali Bronowianki spotkali się zawodnicy, trenerzy i działacze, uczestniczyli w uroczyści przedstawiciele władz samorządowych. Wręczone zostały odznaczenia państwowe. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski uhonorował prezesa KOZTS Kazimierza Skrzypka odznaką Honoris Gratia.

Wielokrotna mistrzyni i reprezentantka kraju, Jolanta Szatko odebrała z rąk wicewody małopolskiego Andrzeja Harężlaka Srebrny Krzyż Zasługi, podobnie jak Tadeusz Kanas senior. Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali: Józef Guzik, Konstanty Mrozek i Andrzej Wieczorek.

Założony w 1927 roku KOZTS zrzesza obecnie 58 klubów, w których trenuje 1018 zawodniczek i zawodników z licencjami PZTS . Jeszcze liczniejsze jest grono amatorów tej niezwykle popularnej gry.

Jubileusz stał się okazją do ufundowania nowego sztandaru KOZTS oraz przygotowania bogatej w fakty, przypominającej najbardziej znane postaci w historii związku monografii „Tenis stołowy w Krakowie 1927-2012".