8. Bieg Trzech Kopców: zapisy internetowe do 30 września

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Biegu Trzech Kopców. 8. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim odbędą się w niedzielę, 5 października. Zainteresowanym przypominamy, że zapisy internetowe są przyjmowane do 30 września.

Począwszy od startu pod Kopcem Krakusa – na Wzgórzu Lasoty, poprzez Rynek Podgórski, Bulwary Wiślane, tereny nieopodal Wawelu i klasztoru Norbertanek, Las Wolski, gdzie przebiega się tuż obok krakowskiego ZOO, aż do mety pod Kopcem Piłsudskiego – na Wzgórzu Sowiniec – wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę.

 

Zawodnicy mają do pokonania około 13 km, zarówno po utwardzonej, jak i nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m.

 

Z roku na rok wzrasta liczba uczestników – na starcie pierwszej edycji w 2007 roku stanęło 341 osób, a w 2013 roku między kopcami pobiegło aż 1942 biegaczy! W tym roku – ze względu na duże zainteresowanie biegiem, a ograniczoną pojemność trasy – limit przyznawanych numerów został ustalony na 2500 i wszystko wskazuje na to, że tylu zawodników zobaczymy na trasie. Będą oni startowali z czterech stref czasowych.

 

Szczegóły znajdują się w regulaminie.

 

Zapisy internetowe przyjmowane są do 30 września, opłata startowa wynosi 50 zł. Jeżeli nie zostanie wykorzystany limit zgłoszeń, to będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (opłata startowa 80 zł).

 

Do Biura Zawodów (Szkoła Podstawowa nr 29, al. Dembowskiego 12, Kraków) zapraszamy w sobotę, 4 października w godz. 9.00-20.00 i w niedzielę, 5 października w godz. 7.30-9.30.

 

Zapraszamy także do odwiedzenia stoiska promocyjnego prowadzonego przez pracowników Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora 8. Biegu Trzech Kopców podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego. Będzie można skorzystać z promocyjnych zapisów – w cenie 35 zł. Ponadto, przyjmowane będą również zgłoszenia do 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego (cena 65 zł) oraz 14. Cracovia Maraton (50 zł). Dla zainteresowanych został też przygotowany specjalny pakiet – opłata startowa za udział w dwóch biegach: 8. Biegu Trzech Kopców i 1. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim w cenie 85 zł.

 

Fot. Michał Klag